Jahody

.

Poznáme ich všetci. Je to to malé a typicky sladké ovocie, ktoré si vychutnávame už od mája až do konca septembra a niekedy dokonca aj dlhšie. Konzumujeme ich veľmi často, či už čerstvé alebo zavárané. Priamo alebo v nejakom zákusku musíme si priznať, že na to ako často ich konzumujeme ani nevieme aké sú ich výhody a prečo sú vlastne také zdravé a pre naše telo také prospešné. A práve na to sa teraz pozrieme.

jahody

  1. Majú nízky obsah kalórií.  Jahody aj napriek tomu, že obsahujú málo prírodného cukru, a aj tak sú tak veľmi sladké, neobsahujú veľký počet kalórií. Práve naopak. A vďaka tomu si ich môžete dovoliť ako sladkú odmenu.
  2. Obsahujú veľa vody. A práve to ocení vaša pleť a pokožka. Bude hydratovaná, pružná a bude vyzerať oveľa lepšie.
  3. Majú vysoký obsah vitamínu C.Zabudnite na nejaké pomaranče, citróny či iné citrusy. Doprajte si radšej jahody a vášmu telu doprajete podporu imunity a budete oveľa zdravší.
  4. Podporujú trávenie.Obsahujú veľa zdravých kyselín a tie podporujú trávenie a taktiež pôsobia dezinfekčne na váš žalúdok.
  5. Znižujú cholesterol, majú blahodarne účinky na vaše srdce a mnohé ďalšie.

 A pokiaľ ste sa rozhodli, že budete toto skvelé ovocie konzumovať častejšie rád by som vám predstavil pár tipov ako si môžete dopriať jahody častejšie bez toho aby sa vám prejedli.

.

mísa jahod

  • Milkshake.  Najjednoduchší spôsob. Jednoducho  pridáte k jahodám mlieko a pokiaľ chcete môžete pridať aj med alebo banány, či iné ovocie. A čo je najlepšia zasýti vás to na naozaj dlhú dobu.
  • Ovsená kaša.  Pripravte si len ovsenú kašu a dochuťte si ju jahodami.
  • Koláč. Existuje mnoho variácií a taktiež existuje aj mnoho kombinácií. Môžete si dať zdravú pochúťku alebo poriadnu kalorickú bombu. Môžete si ich dopriať so šľahačkou alebo s čokoládou . A tak ďalej. Čiže zapnite internet alebo si otvorte kuchársku knihu a pusťte sa do toho. 

Ohodnoťte příspěvek
.